22.04.2014

Dne 15. dubna 2014 se v Karlových Varech setkali zaměstnavatelé, kteří ve své firemní praxi prověřili kvalitu Národní soustavy kvalifikací (NSK) nejen při získávání nových zaměstnanců.

V novém karlovarském hotelu Dvorana se sešli personalisté a ředitelé významných firem převážně ze západních Čech, aby ve slavnostní atmosféře převzali ocenění své práce v podobě certifikátu NSK. Certifikát je určen společnostem, které využívají jedinečný systém, který umožňuje získat požadovanou kvalifikaci i jinak, než jen v počátečním vzdělávání, tedy ve škole.

Setkání se účastnil Ing. Zdeněk Liška, generální ředitel Svazu průmyslu a dopravy ČR, který regionální konferenci zahájil se špetkou historie a obecnými informacemi o Národní soustavě kvalifikací (NSK), dále Ing. Jaromír Pátík, generální ředitel TREXIMA, spol. s r.o., Mgr. Stanislav Kříž, ředitel Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje a pan Kamil Řezníček, ředitel Krajské pobočky úřadu práce ČR v Karlových Varech. Přítomni byli také zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Národního ústavu pro vzdělávání.

Ocenění si z rukou představitelů SPČR, HK ČR a společnosti TREXIMA převzalo téměř 30 společností. Tyto firmy reprezentují široké oborové spektrum zaměstnavatelů v České republice: lázeňství a cestovní ruch, výrobu porcelánu a křišťálového skla, ochranu osob a objektů, plastikářský průmysl, automobilový průmysl i strojírenství.

Za všechny oceněné shrnul přínosy NSK pan Vlastimil Veselý, výkonný ředitel společnosti CATANIA GROUP s.r.o.: „U uchazečů o zaměstnání umožní příslušná profesní kvalifikace získání nového a perspektivního zaměstnání. U stávajících zaměstnanců jsme zavedením NSK odstranili kvalifikačních deficity a zvýšili kvality vykonávaných činností. Dále se pak zlepšuje stabilizace a zvyšování kvalifikační úrovně pracovníků a tím obecně ke zvyšování konkurenceschopnosti naší firmy.“

Certifikované firmy využívají NSK především při náboru nových zaměstnanců, kdy jim tento systém pomáhá konkrétně specifikovat potřebnou kvalifikaci. Dále pak při popisu pracovních míst, tvorbě kompetenčních modelů, při nastavení firemního systému hodnocení, odměňování a vzdělávání pracovníků. Systém NSK se tak stává účinným a uceleným nástrojem moderní personalistiky. 

Oceněné společnosti:

apt   Products s.r.o.
BALNEX 1 a.s.
CATANIA GROUP, s.r.o.
Elektro, výrobní družstvo v Bečově nad Teplou
ELEKTROMETALL s.r.o.
Elektromodul s.r.o.
ept connector s.r.o.
Gerresheimer Horsovsky Tyn spol. s r.o.
GRAFIA, s.r.o.
GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary, akciová společnost  
HLS Security Agency, s.r.o.
CHODOS CHODOV s.r.o.
Imperial Karlovy Vary a.s.
Lázně Teplice v Čechách a.s.
Léčebné Lázně Mariánské Lázně a.s.
MOSER, a.s.
NELAN, spol. s r.o.
Playmobil CZ spol. s r.o.
Potápěčská stanice, v.o.s.
REKON, spol. s r.o. divize STROJTEX
Safe point s.r.o.
SAXANA GROUP k.s.
STROJÍRNY POLDI, a.s.
ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
Thun 1794 a.s.
Údržba silnic Karlovarského kraje, a.s.
VIZA AUTO CZ, s.r.o.
WITTE Nejdek, spol. s r.o.
ZIEGLER Automobiltechnik spol. s r.o.